Aktualności

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i PGE Projekt Warszawa w finale XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia

W pierwszym dniu XIX Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała Jastrzębski Węgiel, a PGE Projekt Warszawa wygrał z PGE GiEK Skrą Bełchatów.

Do tegorocznego turnieju przystąpiły zespoły, które w swoich składach mają wielu medalistów ostatnich igrzysk olimpijskich: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, PGE Projekt Warszawa oraz PGE GiEK Skra Bełchatów. Na boisku pojawili się m.in. Bartosz Kurek, Marcin Janusz, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Benjamin Toniutti, Kevin Tillie.

W pierwszym meczu spotkały się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel. Pierwszą partię wygrali wzmocnieni powracającym do PlusLigi Bartoszem Kurkiem kędzierzynianie, w drugim lepsi byli jastrzębianie, którzy z kolei mogli liczyć na świetnie dysponowanego Tomasza Fornala. Set numer trzy był bardziej wyrównany niż poprzednie partie, a ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy Andrei Gianiego. W kolejnym jastrzębianie rządzili na boisku od pierwszych piłek. Choć kędzierzynianie odrobili część strat w końcowej fazie seta, to z wygranej cieszyli się rywale. W decydującym o zwycięstwie secie ponownie do głosu doszli kędzierzynianie, którzy szybko uzyskali wysoką przewagę i nie wypuścili jej z rąk.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:23, 17:25, 25:23, 20:25, 15:9)

W drugim spotkaniu również nie zabrakło emocji. Bełchatowianie po zwycięstwie w pierwszym secie, w drugim musieli uznać wyższość rywali z Warszawy, którzy pewnie wygrali partię do 20. Kolejna odsłona ponownie przyniosła emocje, a po zaciętej walce w końcówce partii z wygranej cieszyli się podopieczni Piotra Grabana. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu nie pozostawili złudzeń, kto w obecnej chwili jest w lepszej dyspozycji, wygrywając czwartego seta do  i całe spotkanie 3:1

PGE Projekt Warszawa – PGE GiEK Skra Bełchatów 3:1 (23:25, 25:20, 25:23, 25:16)

W niedzielę w meczu o trzecie miejsce spotkają się ekipy z Jastrzębia i Bełchatowa (14.45), a  w finale zagrają ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Projekt Warszawa (17.00)