Aktualności

BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:4

W drugim meczu kontrolnym przed sezonem 2024/2025 Aluron CMC Warta Zawiercie ponownie pokonała BBTS Bielsko-Biała - tym razem na wyjeździe 4:0.

Tym razem, w przeciwieństwie do środowego spotkania w Zawierciu, mecz był już rozgrywany na normalnych zasadach. W wyjściowym składzie nastąpiła jedna zmiana - zamiast Miguela Tavaresa na rozegraniu rozpoczął Jakub Nowosielski. Seria mocnych zagrywek Bartosza Kwolka i dobra praca w relacji blok-obrona pozwoliły naszej drużynie objąć prowadzenie 4:1. Gospodarze szybko wyrównali, a remis 5:5 dał blok Mateusza Zawalskiego, jednak kolejne akcje znów należały do nas i błyskawicznie odskoczyliśmy na osiem punktów. Tę przewagę utrzymaliśmy już do końca.

Od początku drugiej partii Karola Butryna na pozycji atakującego zastąpił Mobin Nasri. Walka toczyła się punkt za punkt, a oba zespoły rzadko wygrywały akcje po własnym serwisie. W końcówce to gospodarze byli minimalnie z przodu, ale as Patryka Łaby dał setbola przy stanie 24:23. Po okresie gry na przewagi partię zakończył blok Miłosza Zniszczoła na Wojciechu Szwedzie.

Po przerwie Nasri i Kwolek zamienili się na pozycjach, a na boisku pojawili się Miguel Tavares, Wiktor Rajsner, Adrian Markiewicz i Szymon Gregorowicz. Ponownie przebieg seta był wyrównany, a zwycięzcę wyłonić miała gra na przewagi. Bielszczanie psuli jednak zagrywki, a przy drugiej piłce setowej po dobrej zagrywce Kwolka piłkę nad siatką zgasił Łaba.

Trenerzy umówili się, że rozegrają jeszcze dodatkowego seta do 15 punktów. W nim na prawym skrzydle za Kwolka pojawił się Sławomir Busch. Tym razem gracze BBTS-u lepiej weszli w grę i odskoczyli na cztery punkty. Sprawy w swoje ręce wziął jednak Nasri i za sprawą jego mocnych ataków i zagrywek oraz świetnej pracy w bloku nie tylko odrobiliśmy straty, ale kontynuowaliśmy serię aż do końca seta, wygrywając do 10.

BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:4 (18:25, 26:28, 24:26, 10:15)