Aktualności

Polska pokonała 3:2 Stany Zjednoczone. Teraz czas na Paryż

W ostatnim sparingu przed startem igrzysk olimpijskich w Paryżu reprezentacja Polski pokonała 3:2 kadrę USA. Mecz miał dwa oblicza, pierwsze mocno stresujące dla naszych graczy, drugie zdecydowanie lepsze.

Trener Nikola Grbić znowu postawił od początku na parę Wilfredo Leon – Tomasz Fornal, z tym że Leon nie doczekał nawet do końca pierwszego seta – w założeniu, z powodów drobnych kłopotów zdrowotnych, i tak miał grać tylko jedną partię. Ale w premierowej odsłonie nie skończył żadnego z ataków, słabo przyjmował i skończył na -3. Zastąpił go Kamil Semeniuk, lecz to nie odmieniło obrazu gry, bo Polacy po udanym otwarciu spotkania, zupełnie stanęli przy zagrywce nowego zawodnika Aluronu CMC Warty Zawiercie Aarona Russella, tracąc dziesięć punktów z rzędu. Ostatecznie przegrali seta do 18, pozostawiając po swojej grze bardzo złe wrażenie. Biało-czerwoni przegrali też drugą, bardziej wyrównaną partię i wydawało się, że spotkanie może się zakończyć w trzech setach, a później zgodnie z umową trenerów, zostanie rozegrana czwarta, dodatkowa partia.

Trener Grbić zmienił także Norberta Hubera i wpuścił na plac Mateusza Bieńka, ten odwdzięczył się przyzwoitym atakiem oraz ważnym asem i blokiem. W końcówce trzeciego seta rywale zaczęli się wreszcie mylić, a partię asem zakończył nieźle dysponowany Kurek. Od czwartego seta Polacy zaczęli grać z werwą, jakby wygrana partia zdjęła z nich presję. Lepiej zagrywali, Semeniuk zaczął skutecznie atakować z lewej strony, wreszcie potrafili wypracować przewagę i spokojnie ogrywać ekipę USA – która już później grała bez Toreya Defalco, Maxwella Holta czy Aarona Russella. Polacy przejęli inicjatywę i wygrali w tie-breaku 15:8, a w całym spotkaniu 3:2.

To był ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Już we wtorek 23 lipca odbędzie się ślubowanie olimpijskie w Centrum olimpijskim w Warszawie, po nim obie biało-czerwone kadry polecą do stolicy Francji. Już w sobotę Polacy zmierzą się z Egiptem.