Aktualności

Sparingi klubów TAURON Ligi

Reprezentacja Polski walczy o bilety na igrzyska, a drużyny TAURON Ligi rozgrywają mecze sparingowe.

Od 15 do 17 września w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie rozgrywany był turniej towarzyski, w którym udział wzięły Grot Budowlani Łódź, Grupa Azoty Chemik Police, Energa MKS Kalisz oraz BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała. Najlepszy był BKS BOSTIK ZGO, drugie miejsce zajęły policzanki, trzecie kaliszanki. Grot Budowlani Łódź zajęli ostatnie miejsce, nie odnosząc zwycięstwa.

Wyniki Goleniów Cup:

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 3:0, Grupa Azoty Chemik Police - Grot Budowlani Łódź 3:0, BKS BOSTIK ZGO – Grupa Azoty Chemik 3:1, Energa MKS - Grot Budowlani 3:1, Grupa Azoty Chemik – Energa MKS 3:0, BKS BOSTIK ZGO – Grot Budowlani 3:1.

Akademia Tarnowska lepsza od mistrza Polski

Zawodniczki Grupy Azoty Akademia Tarnowska Tarnów zwyciężyły w Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego. W pierwszym spotkaniu pokonały gospodarza turnieju - BAS-u Białystok 3:0 - odnosząc również zwycięstwo także w dodatkowym secie. W drugim meczu ich rywalem był ŁKS Commercecon Łódź, mistrz Polski. Po pięciu rozegranych setach lepsze okazały się tarnowianki, które wygrały tie-breaka 16:14.

UNI Opole oraz ONLYBIO Pałac Bydgoszcz rozegrały dwa mecze kontrolne. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:1 dla opolanek.

Kolejne mecze sparingowe i turnieje zespoły rozegrają w najbliższy weekend. Najważniejszym będzie XI Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, w którym udział wezmą Developres BELLA DOLINA Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź, ITA TOOLS Stal Mielec oraz niemiecki zespół Dresdner SC.