Aktualności

Porażka Developresu BELLA DOLINY z tureckim potentatem

Developres BELLA DOLINA Rzeszówprzegrał z Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3 (19:25, 25:22, 16:25, 26:28) w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzyń. Rewanż 23 marca w Stambule.

Turecka drużyna, w składzie której jest cała plejada gwiazd z Tijaną Bosković, MVP ubiegłorocznych mistrzostw świata, jest faworytem rozgrywek. Pewnie wygrała pierwszego seta. W drugim rzeszowianki zaczęły źle (1:4), ale szybkoi odrobiły straty. Znakomicie broniły, zmuszając rywalki do podejmowania ryzyka i błędów. Po kontrze Ann Kalandadze prowadziły17:12. Przyjezdne odrobiły straty i było 21:20, ale końcówka należała do gospodyń. Trzecia partia przebiegała pod dyktando tureckiego zespołu, który szybko doszedł do wyniku 8:16 i pewnie objął prowadzenie w meczu 2:1. W końcówce czwartego seta turecka ekipa prowadziła 21:24. Podopieczne trenera Stephane Antigi odrobiły straty, ale przegrały na przewagi.

Do najlepszej ósemki klubów Europy awansowały po trzy drużyny z Włoch (Igor Gorgonzola Novara, Vero Volley Mediolan, A. Carraro Imoco Conegliano) i Turcji (Eczacibasi Dynavit Stambuł, VakifBank Stambuł, Fenerbahce Opet Stambuł) oraz po jednej z Niemiec (MTV Allianz Stuttgart) i Polski (Developres BELLA DOLINA Rzeszów). W dwóch klubach włoskich zobaczymy reprezentantki Polski - Joannę Wołosz (Conegliano) i Magdalenę Stysiak (Mediolan).

Wyniki i program pierwszych meczów ćwierćfinałów Ligi Mistrzyń::
wtorek
Developres BELLA DOLINA Rzeszów – Eczacibasi Dynavit Stambuł 1:3 (19:25, 25:22, 16:25, 26:28)
MTV Allianz Stuttgart – Igor Gorgonzola Novara 1:3 (25:21, 16:25, 21:25, 23:25)