Aktualności

Jastrzębski Węgiel w półfinale Ligi Mistrzów

Jastrzębski Węgiel zagra w półfinale Ligi Mistrzów. Zespół ten w rewanżowym meczu 1/4 finału po dwóch zwycięskich setach w starciu z wicemistrzem Niemiec VfB Friedrichshafen zagwarantował sobie miejsce w najlepszej czwórce drużyn na Starym Kontynencie.

Drużyna JW rozstrzygnęła losy tej rywalizacji już po drugim secie. Wobec zwycięstwa Jastrzębskiego Węgla przed tygodniem w Niemczech 3:0, wynik 2:0 dawał awans do półfinału Ligi Mistrzów. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli również 3:0 (25:14, 25:20, 25:16). MVP Benjamin Toniutti.

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (l) oraz Hadrava, Tervaportti, Dryja, Dębski, Szymura, Macyra, Granieczny (l)

VfB Friedrichshafen: Superlak, Vincić, Brown, Nedeljković, Cacić, Stern, Bann (l) oraz Peter, Vicentin, Biernat, Kohn

Jutro Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra na wyjeździe z Itasem Trentino w meczu rewanżowym (początek 20:30). Pierwsze spotkanie wygrał mistrz Polski 3:2.