Aktualności

Grupa Azoty Chemik Police z TAURON Pucharem Polski siatkarek. Już po raz 10.

Drużyna z Polic już po raz dziesiąty zdobyła jedno z dwóch najbardziej prestiżowych trofeów w polskiej siatkówce. Turniej finałowy został rozegrany w Nysie, gdzie Grupa Azoty Chemik jest niepokonany. Z sześciu rozegranych tam imprez nie wygrał tylko wtedy, gdu odpadł we wcześniejszej fazie, czyli dwukrotnie.

Finał był niezwykle emocjonujący i stał na naprawdę wysokim poziomie. Nie mogło być inaczej, gdyż w wypełnionej po brzegi hali atmosfera była bardzo gorąca, a kibice z Łodzi i Polic nie milki nawet na chwilę, głośno wspierając swoje ulubienice. Te zaś dały z siebie wszystko, stwarzając widowisko trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej akcji!

Dominujący w TAURON Lidze ŁKS Commercecon Łódź lepiej zaczął mecz, wygrywając dwa pierwsze sety. Jednak nie załamało to jego rywalek, które miały w swoich szeregach siatkarkę wybitną - Jovanę Brakocević-Canzian, kapitan drużyny. Serbka długimi momentami niemal sama walczyła z doskonale zorganizowanym i wyrównanym zespołem Chemika. W całym meczu atakowała aż 55 razy, osiągając niesamowitą 53-procentową skuteczność. To nie wszystko, bo w trudnych momentach, których nie brakowało, mobilizowała swoje koleżanki, a gdy trzeba było, studziła emocje. Została wybrana MVP turnieju o TAURON Puchar Polski.

Siatkarki z Polic nie załamały się przegrywając 0:2, a im dłużej trwał mecz, tym były lepsze. Trener Radosław Wodziński szukał optymalnego składu, nie wahając się zdjąć z boiska Martyny Łukasik i Martyny Czyrniańskiej, nadziei polskiej siatkówki. Ich zmienniczki - Maira Cipriano i Natalia Mędrzyk poprawiły przyjęcie zagrywki, a Mędrzyk, która w trakcie sezonu wróciła do gry po urodzeniu dziecka, była bohaterką piątego seta, kończąc trzy ataki z rzędu, gdy słabszy moment miała Brakocević-Canzian. Na pytanie, czy bardziej czeka na świętowania, czy powrót do dziecka, odpowiedziała, że nie da się tego porównać, ale po drodze do domu będzie miała czas na radość z sukcesu.

Warto przypomnieć, że Grupa Azoty Chemik jest jedyną polską drużyną, która w tym sezonie pokonała ŁKS Commercecon. Niedawno przerwała fantastyczną serię zwycięstw ligowych, też zwyciężając 3:2. Ełkaesianki schodziły z boiska ze łzami w oczach, ale po wsparciu, jakie dostały od swoich fanów, humory im się poprawiły. Okazję do rewanżu będą miały szybko, bo we wtorek zaczyna się decydująca faza rozgrywek TAURON Ligi.

Sponsorem tytularnym rozgrywek o Puchar Polski jest TAURON Polska Energia.