Aktualności

Europejskie puchary:ŁKS Commercecon twardo walczył

W pierwszym barażu o awans do ćwierćfinału Ligi MistrzyńŁKS CommerceconŁódź przegrał u siebie z jednym z najlepszych zespołów świata ostatnich lat VakifBankiem Stambuł 0:3 (22:25, 12:25, 24:26).Wydawało się, że rewanż będzie tylko formalnością. A jednak… Łodzianki stoczyły fantastyczną walkę w dwóch setach z tureckim potentatem.

VakifBank Stambuł wygrał pierwszego seta 25:23. W drugim prowadził 18:9 i wtedy rozpoczął się fantastyczny pościg łodzianek. ŁKS Commercecon jeszcze przegrywał 20:24, ale zdobył kolejne punkty i miał piłkę setową. Ostatecznie gospodynie wygrały 28:26 i miały już wtedy zapewniony awans do najlepszej ósemki. Ostatecznie VakifBank wygrał 3:0 (25:23, 28:26, 25:23). MVP spotkania została Paola Egonu, która zdobyła 16 pkt. Valentina Diouf uzyskała dla ŁKS Commercecon uzyskała 23 pkt. W ćwierćfinale rywalkami obrończyń tytułu będą siatkarki Vero Volley z Mediolanu, w składzie których gra reprezentantka Polski Magdalena Stysiak.

W czwartek rozegrane zostane dwa inne mecze barażu o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Fenerbahce Stambuł podejmie Grupę Azoty Chemika Police, a Developres BELLA DOLINA Rzeszów spotka się u siebie z francuskim Volero Le Cannet.

Pierwsze spotkania zakończyły się porażkami polskich drużyn - Fenerbahce wygrało 3:2, a Volero Le Cannet 3:0.

Z rozgrywek o Puchar CEV wyeliminowane zostały siatkarki Grot Budowlanych Łodź, które po raz drugi, tym razem u siebie przegrały w ćwierćfinale z rumuńskim CS Volei Alba Blaj 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:21, 10:15).