Aktualności

Bielszczanki do Bydgoszczy po zwycięstwo

W 7. kolejce TAURON Ligi BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zmierzy się w Bydgoszczy z tamtejszym Pałacem.

Obie drużyny po sześciu kolejkach są na przeciwległych biegunach tabeli. Bielszczanki po najlepszym w historii starcie sezonu (5 wygranych po 3:0) i zwycięstwie w spotkaniu z Energą MKS Kalisz 3:1 z kompletem zwycięstw zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Do sześciu zwycięstw w TAURON Lidze BKS BOSTIK ZGO dołożył jeszcze dwie wygrane w Pucharze CEV! W ostatnią środę bielski zespół bez straty seta wygrał z węgierską drużyną Swietelsky Bekescsaba na wyjeździe, czym przedłużył serię zwycięstw w tym sezonie do ośmiu.

Bydgoszczanki początku obecnego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Pałac w sześciu spotkaniach nie mógł cieszyć się z wygranej i z zerowym dorobkiem zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Nic więc dziwnego, że pałacanki w każdym kolejnym meczu będą robić wszystko, by tę złą passę przerwać. W drużynie z Bydgoszczy występują dwie zawodniczki, które w przeszłości reprezentowały barwy bialskiego klubu: przyjmująca Koleta Łyszkiewicz i środkowa Dominika Witowska. Oprócz nich o sile bydgoskiej ekipy stanowią Joanna Sikorska, Pola Nowakowska, Paulina Bałdyga, Wiktoria Paluszkiewicz i Magdalena Saad.

Co ciekawe to właśnie z bydgoskim klubem bielskie siatkarki spotykały się najczęściej w naszej 50-letniej historii w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rozegraliśmy w lidze aż 119 spotkań! 74 razy wygrywały bielszczanki, a 45 razy drużyna z Bydgoszczy. Słabiej wygląda statystyka meczów rozegranych przez bialski klub na wyjeździe. W Bydgoszczy wygraliśmy 31 razy, a przegraliśmy aż 29! Tym razem zdecydowanym faworytem meczu jest BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała, który dotąd z roli faworyta wywiązywał się wspaniale. Jak będzie tym razem?

Początek meczu w Bydgoszczy w niedzielę 19 listopada o godzinie 16:00! Transmisja: Polsat Box Go.