Aktualności

Asseco Resovia Rzeszów z awansem do finału CEV CUP

W drugim półfinałowym meczu Asseco Resovia Rzeszów ponownie okazała się lepsza od tureckiego Fenerbahçe i wygraną w trzech setach zapewniła sobie awans do finału tegorocznej edycji Pucharu CEV. Kolejnym przeciwnikiem Rzeszowian w drodze po trofeum będzie niemiecka drużyna SVG Lüneburg, która wczoraj wyeliminowała z rozgrywek pucharowych drugi turecki zespół Arkas Izmir wygrywając 3:1 i 15:8 w złotym secie. Asseco Resovia Rzeszów – Fenerbahçe PRL Stambuł 3:0 ( 25:17, 25:14, 28:26).

W pierwszym półfinale podopieczni trenera Medei pokonali przed własną widownią Fenerbahçe Stambuł 3:1 (25:12, 25:17, 22:25, 25:21). W dzisiejszym meczu do awansu do finału Pucharu CEV rzeszowianom brakowało dwóch zwycięskich setów - od początku spotkania byli zdecydowanie lepsi w Stambule, kontrolując przebieg gry. Turecki przeciwnik miał problemy z przyjęciem mocnych zagrywek zawodników Asseco i popełniał sporo własnych błędów. Ostatni punkt drugiej odsłony – premiowany awansem do finałowego dwumeczu – zdobył  podwójny blok Kłos/ Boyer. Najlepiej punktującym zawodnikiem dzisiejszego wieczoru był Torrey Defalco, zdobywając dla Rzeszowa 15 punktów (11 atakiem, 2 blokiem, 2 zagrywką).

Trzecią partię oba zespoły rozpoczęły w rezerwowych zestawieniach – była też ona najbardziej wyrównana. Polacy nie wykorzystali swojej pierwszej szansy na zamknięcie rywalizacji, mając w górze dwie piłki meczowe (24:22 i 24:23). Fenerbahçe doprowadziło do wyrównania – szczęśliwie jednak rozstrzygnięcie przyniosły dwie punktowe kontry w wykonaniu polskiego atakującego Jakuba Buckiego – Rzeszowianie wygrali 28:26. W ostatnim secie mogliśmy zobaczyć na parkiecie wracającego po kontuzji biodra naszego reprezentacyjnego libero, Pawła Zatorskiego.

Asseco Resovia Rzeszów: Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Stephen Boyer, Bartłomiej Mordyl, Torrey Defalco, Michał Potera (L) oraz: Klemen Cebulj, Jakub Bucki, Jakub Lewandowski, Adrian Staszewski, Łukasz Kozub, Miłosz Wróbel, Paweł Zatorski (L). Trener: Giampaolo Medei

Fenerbahçe PRL: Murat Yenipazar, Drażen Luburić, Dick Kooy, Yigit Gulmezoglu, Emre Savas, Mahdi Jelveh Ghaziani, Hasan Yesilbudak (L) oraz Caner Dengin (L), Kaan Gurbuz, Caner Peksen, Nikołaj Penczew, Mert Cuci, Ali Deniz Yilmaz, Hasan Sikar. Trener: Kerem Eryilmaz.

Pełne statystyki meczu znajdą Państwo: TUTAJ  oraz na stronie spotkania: TUTAJ.